February 5, 2018 0

Kai norisi kažko gyvai – lažybos gyvai

Yra nuomonė, jog, universalus lažinimasis be pralaimėjimų sporto pasaulyje labiau gali būti vadinamas utopija, nei kažkuo tikru ir apčiuopiamu. Bukmekerių ofisas – kažkas panašaus į kazino – čia visuomet laimima. Lažybų pasaulis atrodo keistas ir nesuprantamas, kol neįtraukia lažybos gyvai.

Strategija atskleista

Labai tiksliai nuspėti kuo tiksliai baigsis varžybos visiškai visada neįmanoma, visgi nepaisant šio fakto, laimi favoritas ar autsaideris, vis tiek pelną susižers bukmekeris, tuo metu kai vidutinis klientas neteks pinigų. Taip atrodo lažybos gyvai.

Nepaisant šio fakto, švedų Upsalos universitete matematiką dėstančio profesoriaus Davido Sumpterio teigimu, jo sumanytas modelis ne tik padeda numatyti rungtynių baigtį, bet ir iš lažybų susižerti 200 procentų pelno.

Kaip įvardija Sumpteris, jis nutarė sumanyti nuosavą savo rungtynių rezultatų nuspėjimo modelį, rengdamas knygą Soccermatics. Turėdamas tikslą patikrinti, ar matematika geba sutriuškinti bukmekerius, dėstytojas sumanė 4 modelius.

Pirmasis iš modelių buvo paremtas eksperto spėjimais. Kaip ekspertas buvo pasitelktas buvęs futbolininkas, o šiuo metu NBC sporto žurnalistas Joe Prince Wrightą, kurio spėjimai ankstesnio Premier lygos sezono metu buvo ypač tikslūs. Matematikas nuolat sekė žurnalisto straipsnius ir pagal juos lažinosi. Tai buvo lažybos gyvai, bet jos atnešė tik pinigų praradimą.

Kai norisi lažintis – lažybos gyvai

Antrasis modelis paremtas visų Europos valstybių aukščiausiųjų lygų futbolo klubų reitingavimu. Visi reitingo klubai pelno taškus už laimėjimus, o jų netenka pralaimėjusieji – taip dėliojasi jo vieta lentelėje. Euro Club index padeda „protingai“ numanyti rungtynių rezultatus, visgi laimėti pinigų tokiu būdu matematikui nesisekė: atsižvelgiant į bukmekerių siūlomuose koeficientuose esamas maržas, lažybos, vadovaujantis reitingais, laimėjimų nežadėjo. Tai buvo matematiko lažybos gyvai.

Trečia matematiko patikrinta strategija – statymai už įvarčius, kurie dar laukia – tai lažybos gyvai. Minėtas modelis remiasi visų komandų pelnytais įvarčių taškais, atsižvelgiama į statistiką, istorinius duomenis, atakų aštrumą, stebima žaidimo kokybė ir spėjamos būsimos rungtynės. Tarkim, kaip įvardija Sumpteris, iš baudos aikštelės paleisto kamuolio tikimybė patekti į vartus yra 12 procentų, o tuo tarpu įvarčio iš už jos teritorijos tikimybė tėra 3 procentai. Statymai, atliekami, remiantis tikėtinais įvarčiais, kelissyk sezono pradžioje matematikui padėjo laimėti nemažus pinigus, bet greitai paaiškėjo, jog modelis buvo teisus, spėdamas „Chelsea“ pralaimėjimą, nes pervertino „Arsenal“ bei „Liverpool“. Apskritai, kaip mini Sumpteris, lažybos gyvai iš įvarčių padėjo neprarasti pinigų, bet, viliantis nekintančio laimėjimo, pasikliauti vien juo – neprotinga.

© Copyright 2018. itcamp.lt. Designed by Space-Themes.com.
© Copyright 2018. itcamp.lt.
Designed by Space-Themes.com.