May 31, 2018 0

Lažybos – ir problemų kaip nebūta

Streso priežastis dažnai yra žmonių konfliktas. Kaip elgtis esant konfliktinei situacijai? Gal verta mokytis iš Amerikos astronautų. Būnant uždarame kosminiame laive sudėtinga išvengti nesusipratimų. Tą pati kelia ir lažybos, kai jų gyvenime būna kiek per daug.

Kita pusė

Amerikos kosmoso tyrimų biomedicinos instituto tyrėjai sukūrė tipiškas ginčų situacijas, dažniausiai pasitaikančias skrydžių metu, kaip iš šių rasti išeitį, kai aktoriai viską suvaidino. Juos nufilmuodavo ir juostą įdėdavo į kosminius laivus. Astronautams buvo siūloma, jei kils nesusipratimas, paleisti filmą.

Žmonės gali pasielgti paprasčiau: prisėsti, užsimerkti ar peržiūrėti „kino filmus“, sukurtus pagal savo konfliktines situacijas. Tik tuomet galima priimti vieną ar kitą sprendimą. Lažybos yra kaip priminimas, kad yra ir kita gyvenimo pusė.

Lažybos įneša spalvų

Stresas daugumai neduoda ramybės net naktį – neleidžia miegoti. Ne vienas, kuris patyrė kokį nors sunkumą, skundžiasi, jog sudėti bluostą sekasi tik po vidunakčio. Tokiems vieni medikai rekomenduoja nueiti miegoti tik tuomet, kai tikrai limpa akys. Lažybos jas tarsi visada atveria.

Gera nuotaika, kaip įmanoma mažiau stresų – tad gyvenimas taps lengvesnis bei ilgesnis. Tokias išvadas padarė mokslininkai ir Prancūzijos. Jie tyrė senovės vienuolių dienoraštį ir nustatė, jog tos vienuolyno sesės, kurių užrašai būdavo linksmi, gyveno maždaug šešerius metus ilgėliau nei liūdnų raštų autorės. Juk ne šiaip manoma, jog minutė nuoširdžiausio juoko reiškia tą pačią naudą, lyg valanda fizinio sporto. Yra net tam tikras mokslas, kuris tiria juoko poveikį, – gelotologija. Lažybos reiškia kitus dalykus. Šią tiesą įmanoma išsiaiškinti.

Panašus veikimas

Berlyno gelotologai tikina, jog juokas – kaip sportas. Taip yra dėl to, kad juokiantis lavėja apie 80 įvairiausių kūno raumenų. Tuo metu dažniau ima plakti širdis, aktyvėja kvėpavimas, kraujyje pastebimas deguonies šuolis. Lažybos veikia itin panašiai. Tyrimai parodė: juoko metu kraujyje gaminasi daugiau endorfinų – medžiagos, blokuojančios depresiją, streso palydovus.

Manoma, kad dažnai kvatoja vaikai. Suaugusiems per parą prireikia nuoširdžiai juoktis daug. Tačiau vargu ar gali būti kitaip. Kiekvienas sugeba trokšti kažko daugiau. Taip viskas sudėliota šiame pasaulyje. Niekas nenuverstų karaliaus karūnos iš naujo, kadangi toks gestas būtų prilygintas labai barbariškam, tad to nė neverta pradėti. Tie jausmai užvaldo tuomet, kai to mažiausiai tikimasi, nes taip buvo per amžius kaip elementariausia tiesa.

© Copyright 2018. itcamp.lt. Designed by Space-Themes.com.
© Copyright 2018. itcamp.lt.
Designed by Space-Themes.com.